Nawigacja

Aktualności

Turniej Debat Historycznych

Tradycyjnie już białostocki oddział IPN i Delegatura IPN w Olsztynie serdecznie zapraszają uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w kolejnej edycji Turnieju Debat Historycznych.

Ogólnopolski Turniej Debat Historycznych to projekt edukacyjny wykorzystujący formę debaty oksfordzkiej w edukacji historycznej. Uczniowie szkół średnich poszerzają i pogłębiają wiedzę historyczną na temat ważnych problemów związanych z historią Polski XX wieku.  

Dodatkowe informacje o projekcie (m.in. materiały szkoleniowe, przykłady tez debat historycznych) dostępne są na stronie projektu: www.pamiec.pl/debaty.

Zainteresowanych uczniów i nauczycieli z województwa podlaskiego prosimy o zgłaszanie szkół w terminie do 6 grudnia 2019 r. na adres regionalnego koordynatora projektu:

Karolina Dobek karolina.dobek@ipn.gov.pl, tel. (85) 664 57 87

zaś z województwa warmińsko-mazurskiego prosimy o zgłaszanie szkół w terminie do 15 grudnia 2019 r. na adres regionalnego koordynatora projektu:

Dawid Zagził dawid.zagzil@ipn.gov.pl, tel. (89) 521 48 14.

Liczba zespołów uczestniczących w Turnieju jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Regionalny Turniej Debat Historycznych odbędzie się w kwietniu, a poprzedzony będzie  jednodniowymi warsztatami z wystąpień publicznych (luty 2020 r.) oraz wykładami historyków IPN (luty-marzec 2020).

Zwycięzca turnieju regionalnego zaprezentuje województwo podlaskie w czerwcu 2020 r. na ogólnopolskim turnieju finałowym w Warszawie.

W przypadku ewentualnych pytań oraz bliższych informacji, prosimy o kontakt z koordynatorem.

do góry