Nawigacja

Najważniejsze aktualności

Uroczyste otwarcie Miejsca Pamięci Narodowej w Grabówce – Grabówka, 28 listopada 2023 r.

Grabówka to największe miejsce kaźni na Białostocczyźnie w latach 1941–1944. Po trzyletnich pracach nad modernizacją Miejsca Pamięci Narodowej w poniedziałek, 27 listopada miało miejsce jego uroczyste otwarcie. Hołd pomordowanym podczas niemieckiej okupacji złożył w imieniu prezesa Instytutu Pamięci Narodowej dr Marek Jedynak, dyrektor Oddziału IPN w Białymstoku.

Seans filmu niemego „Mocny człowiek” w Białymstoku

W piątkowy wieczór, 24 listopada w białostockim kinie Ton miał miejsce pokaz przedwojennego filmu niemego „Mocny człowiek” wraz z muzyką na żywo. W ten sposób został zainaugurowany projekt Kultura (nie)ocalona, którego celem jest ukazanie i przypomnienie jak wielkim bogactwem szczyciła się polska kultura międzywojenna.

Konferencja prasowa w sprawie uroczystego otwarcia Miejsca Pamięci Narodowej w Grabówce

W piątek, 24 listopada podczas konferencji prasowej w Miejscu Pamięci Narodowej w Grabówce dr Marek Jedynak, dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku oraz dr Radosław Dobrowolski, Burmistrz Supraśla zaprosili rodziny ofiar, mieszkańców regionu do uczestnictwa w uroczystym otwarciu odnowionego Mauzoleum poświęconego pamięci ofiar niemieckich zbrodni w latach 1941-1944. Uroczystość będzie miała miejsce w poniedziałek, 27 listopada o godz. 17.

X Regionalna Olimpiada Historyczna Wiedzy o Armii Krajowej - rusza kolejna edycja!

Już po raz dziesiąty Oddział Instytutu Pamięci Narodowej - Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Białymstoku we współpracy z Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem mają zaszczyt zaprosić młodzież podlaskich szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w konkursie, który w tym roku startuje pod nazwą X Regionalna Olimpiada Historyczna Wiedzy o Armii Krajowej, jej poprzedniczkach i następczyniach.

Ogólnopolska konferencja naukowa „W szponach dwóch totalitaryzmów – Wileńszczyzna i jej mieszkańcy (1939–1956)”

W czasie jubileuszu 700-lecia istnienia miasta Wilno białostocki oddział Instytutu Pamięci Narodowej organizuje ogólnopolską konferencję naukową pt. „W szponach dwóch totalitaryzmów – Wileńszczyzna i jej mieszkańcy (1939–1956)” w Białymstoku (Hotel Branicki, ul. Zamenhofa 25). W wydarzeniu wezmą udział badacze dziejów Wileńszczyzny zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Konferencja odbędzie się w dniach 30 listopada – 1 grudnia 2023.

Aktualności

Polecane

Odbierz darmową płytę z utworami poświęconymi Żołnierzom Niezłomnym i ofiarom Obławy Augustowskiej!

Historia on-line: Generał Władysław Anders. Bitwa o Monte Cassino

Deportacje na Sybir - wspomnienia

Na skróty

do góry