Nawigacja

Najważniejsze aktualności

Konferencja prasowa dotycząca masowych mogił Polaków na Polach Igielskich w Dolinie Śmierci w Chojnicach

23 maja 2024 r. o godz. 9.30 w Chojnicach odbędzie się konferencja prasowa prezesa Instytutu Pamięci Narodowej dr. Karola Nawrockiego i dyrektora Głównej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, zastępcy prokuratora generalnego prok. Andrzeja Pozorskiego. Transmisja na kanale IPNtv.

Prezentacja wystawy „Błogosławieni Ulmowie z Markowej” – 18 maja – 22 czerwca 2024

Wystawa eksponowana jest w kościołach nawiedzenia relikwii błogosławionych Męczenników. Peregrynacja została zainaugurowana 4 lutego 2024 r. w Archikatedrze Oliwskiej.

Noc Muzeów z Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku – 18 maja 2024

To był wyjątkowy dzień dla muzeów i muzealników! Tegoroczna Noc Muzeów odbyła się w Międzynarodowym Dniu Muzeów. Święto muzeów i muzealników obchodzone jest od 1977 r. właśnie 18 maja! Ustanowione zostało przez Międzynarodową Radę Muzeów ICOM działającą przy UNESCO.

Oznaczenie grobu weterana ks. kan. mjr. Pawła Sargiewicza, kapelana 8. Pułku Artylerii Przeciwlotniczej Ciężkiej w czasie bitwy o Monte Cassino – 16 maja 2024

W ramach obchodów 80. rocznicy walk o Monte Cassino, 16 maja 2024 r. na Cmentarzu Farnym w Białymstoku odbyło się uroczyste oznaczenie i poświęcenie wyremontowanego staraniem Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku grobu ks. kan. mjr. Pawła Sargiewicza (03.04.1902 – 01.09.1967), kapelana 8. Pułku Artylerii Przeciwlotniczej Ciężkiej w czasie bitwy o Monte Cassino.

Poświęcenie wyremontowanego grobu gen. bryg. Nikodema Sulika oraz odsłonięcie tablicy zawierającej jego rys biograficzny – 10 maja 2024

W piątek 10 maja 2024 r. w miejscowości Kamienna Stara, gmina Dąbrowa Białostocka, miały miejsce uroczyste obchody 80. rocznicy walk o Monte Cassino. Jednym w elementów wydarzenia było poświęcenie wyremontowanego grobu gen. bryg. Nikodema Sulika oraz odsłonięcie tablicy zawierającej jego rys biograficzny. Potomkowie bohatera uroczyście oznakowali pomnik gen. bryg. Nikodema Sulika tabliczką „grób weterana”, który został wpisany do ewidencji grobów weteranów walk o wolność i niepodległość Polski.

Aktualności

Polecane

Odbierz darmową płytę z utworami poświęconymi Żołnierzom Niezłomnym i ofiarom Obławy Augustowskiej!

Historia on-line: Generał Władysław Anders. Bitwa o Monte Cassino

Deportacje na Sybir - wspomnienia

Na skróty

do góry