Nawigacja

Aktualności

100. rocznica urodzin porucznika Mieczysława Wroczyńskiego – Białystok, 11 października 2019

W dniu 11 października 2019 r. weteran wojny 1939 r. oraz powstania warszawskiego porucznik Mieczysław Wroczyński skończył sto lat. W tym dniu odwiedzili go wraz z innymi delegacjami przedstawiciele białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, którzy przekazali mu wykonany specjalnie na tą okazję pamiątkowy ryngraf z dedykacją (Jubilat przyjął go z zadowoleniem mówiąc, że jako żołnierz Narodowych Sił Zbrojnych nosił ryngraf) oraz okolicznościowe znaczki i karty pocztowe Poczty Polskiej z jego wizerunkiem, co również sprawiło mu wielką radość.

Po złożeniu życzeń Jubilat opowiedział przybyłym gościom o swoich przygodach wojennych oraz poczęstował ich tortem i lampką szampana. Złożył też pamiątkowe podpisy na kartach pocztowych. Mieczysław Wroczyński jest ostatnim żyjącym w Białymstoku powstańcem warszawskim.

W imieniu dyrektora IPN dr. hab. Piotra Kardeli na uroczystość przybyli: dr Jarosław Schabieński (naczelnik OBUWiM IPN) oraz Urszula Gierasimiuk  i Monika Baczar pracownicy białostockiego oddział IPN.

do góry