Nawigacja

Aktualności

Spektakl „Wyklęci"

W dniu 1 marca 2019 r. w Narodowy Dzień Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych’’ w WOAK-Spodki (ul. Świętego Rocha 14) można było obejrzeć spektakl tarnowskiego „Teatru Nie Teraz” pt. ,,Wyklęci’’. Inicjatywa białostockiego oddziału IPN we współpracy z Marszałkiem Województwa Podlaskiego oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Animacji Kultury w Białymstoku miała na celu pokazanie fragmentu historii naszego narodu.

-Polska od sierpnia po listopad… Można by powiedzieć, że zaczyna się symbolicznie Powstaniem Warszawskim, a kończy odzyskaniem Niepodległości – mówi Tomasz Żak, dyrektor „Teatru Nie Teraz”, zapraszając na nową, wyjątkową odsłonę widowisk spektaklu „Wyklęci”, które nawiązują do tradycji Żołnierzy Niezłomnych.

Przedsięwzięcie zgromadziło liczną widownię, nie zabrakło bowiem uczniów z białostockich szkół wraz z opiekunami, przedstawicieli instytucji publicznych, kulturalnych i służb mundurowych, kombatantów, mieszkańców miasta Białegostoku.

https://bialystok.tvp.pl/41551127/01032019-godz-1830 (13:52)

W dniu 2 marca 2016 r. spektakl odbył się w Łomży w II Liceum Ogólnokształcącym - Plac Kościuszki 3, zaś 4 marca 2019 r. w Siemiatyckim Ośrodku Kultury w Siemiatyczach.

 

do góry