Nawigacja

Aktualności

Otwarcie wystawy „Ojcowie Niepodległości” - Mońki, 7 sierpnia 2018

W południe 7 sierpnia 2018 r. na placu przed Starostwem Powiatowym w Mońkach dr Paweł Warot Naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Białymstoku w towarzystwie w Wicewojewody Podlaskiego Jana Zabielskiego oraz Burmistrza Moniek Zbigniewa Karwowskiego otworzył wystawę „Ojcowie Niepodległości”. W ten sposób Mońki stały się kolejnym punktem na mapie „Biało-czerwonego szlaku »Moja Niepodległa". Wśród gości przybyłych na otwarcie wystawy obecni byli m.in. Starosta Moniecki Andrzej Franciszek Daniszewski, radni i przedstawiciele lokalnych ośrodków kultury.

Patronat honorowy nad wystawą sprawuje Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski. Patronem medialnym jest Ośrodek Telewizji Polskiej w Białymstoku.

Wystawa „Ojcowie Niepodległości” została otwarta po raz pierwszy 21 maja br. w Węgrowie przez Prezesa IPN dr. Jarosława Szarka, który zainaugurował w ten sposób „Biało-czerwony szlak »Moja Niepodległa«”. Wystawa ma trafić ostatecznie do około 130 miejscowości w Polsce. W województwie podlaskim wystawa przygotowana przez Oddział IPN w Szczecinie była dotąd eksponowana w Wasilkowie, Augustowie i Grajewie.

do góry