Nawigacja

Aktualności

Konkurs „Zabytki architektury w krajobrazie Polski północno–wschodniej" - zgłoszenia do 20 kwietnia 2023 roku

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku we współpracy z Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu im. Artura Grottgera serdecznie zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w konkursie "Zabytki architektury w krajobrazie Polski północno - wschodniej" im. Jana Bułhaka. Celem Konkursu jest popularyzacja wśród młodzieży twórczości Jana Bułhaka, niesamowitego artysty i propagatora fotografii ojczystej, ukazujący piękno polskich ziem i zabytków. Okres jego działalności przypada na początek XX wieku, okres dwudziestolecia międzywojennego, wydarzenia II wojny światowej, aż po lata 40., gdy na poprzez swoje fotografie ukazywał obraz zniszczonego kraju.

Do współpracy przy konkursie zaprosiliśmy Andrzeja Górskiego, wybitnego specjalistę z zakresu fotografii, rekonstruktora fotografii XIX wiecznej, który będzie również oceniał prace jako członek komisji konkursowej.

Aby wziąć udział w konkursie należy: wykonać fotografię przedstawiającą zabytek lub zabytki architektury w krajobrazie Polski północno – wschodniej w sposób inspirowany twórczością Jana Bułhaka.

WYMOGI TECHNICZNE dotyczące pracy znajdują się w załączonym regulaminie w §5. Technikę zgłaszanych prac wybierają autorzy. Na równych prawach oceniane będą fotografie wykonane przy pomocy tradycyjnych technik fotograficznych i prace powstałe przy użyciu fotografii cyfrowej.

Samodzielnie wykonaną pracę należy przesłać w wersji cyfrowej na adres adriana.plywaczewska@ipn.gov.pl lub dostarczyć w postaci odbitek, wydruków na adres ul. Warsztatowa 1A, 15-637 Białystok z dopiskiem  KONKURS FOTOGRAFICZNY im. Jana Bułhaka.

Jury przyzna trzy nagrody za zajęcie pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca w formie atrakcyjnych nagród rzeczowych.

 

Aby zapoznać się z postacią Jana Bułhaka zapraszamy do wysłuchania 7- odcinkowej audycji radiowej przedstawiającą jego sylwetkę i twórczość.

Fotografia ojczysta w obiektywie Jana Bułhaka – popularyzatora polskiej kultury narodowej.

 

Jan Bułhak - fotografik cz.1. Okres wileński

 

 

do góry