Nawigacja

Aktualności

Seminarium dla nauczycieli „Jak uczyć nowego przedmiotu Historia i Teraźniejszość?" - Suwałki, 31 maja 2022

31 maja 2022 r. w Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach odbyły się warsztaty dla nauczycieli pt.: „Jak uczyć nowego przedmiotu Historia i Teraźniejszość?”

W ramach warsztatów pracownicy Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej białostockiego Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej wygłosili prelekcje.

Waldemar Tyszuk zaprezentował referat: „Obława Augustowska 1945 r.”, połączony z prezentacją multimedialną o różnych aspektach tego największego ludobójstwa dokonanego na Polakach po zakończeniu II wojny światowej. 

Natomiast Radosław Wnorowski zapoznał zgromadzonych z narzędziami multimedialnymi służącymi do tworzenia gier miejskich. Jest to idealne narzędzie do edukowania przez rozrywkę i budowania zaangażowania uczniów, poprzez wykorzystywanie smatfonów, czyli narzędzi, którymi posługują się na co dzień. Gry oparte są o internetowe mapy. Gracz podąża do celu za pomocą nawigacji GPS. Gra prowadzi uczestników zabawy do zaplanowanych przez organizatora miejsc. Dodatkowo, w trakcie rozgrywki uczniowie wykonują różne zadania, za które zbierają punkty.

Nauczyciele otrzymali również materiały edukacyjne białostockiego oddziału IPN, dotyczące tematyki Obławy Augustowskiej.

do góry