Nawigacja

Aktualności

„Tropem Wilczym" Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Supraśl, 6 marca 2022 r.

Bieg „Tropem Wilczym” to największy bieg pamięci w Polsce, a także największa impreza masowa towarzysząca obchodom „Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Wydarzenie ma na celu upamiętnienie bohaterstwa żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego.

6 marca przedstawiciele Biura Edukacji Narodowej Oddziału IPN w Białymstoku z naczelnik Urszulą Gierasimiuk na czele, towarzyszyli uczestnikom biegu „Tropem Wilczym” w Supraślu. IPN był patronem i partnerem edukacyjnym wydarzenia.

Na dystansie 10 km w kategorii kobiet zwyciężyła Rakowska Iwona z wynikiem 00:42:31. Kolejna była Sokólska Katarzyna (00:48:47) i Jabłońska Dorota (00:48:48).

W kategorii mężczyzn na tym samym dystansie zwyciężył Kołosowski Kamil z wynikiem 00:33:52. Następny na podium stanął Walendykiewicz Tadeusz (00:34:29) i Hrynko Jacek (00:36:04).

Na dystansie 1963 m w kategorii kobiet I miejsce zajęła Matejczyk Zuzia (00:11:25), II miejsce Kuś Gabriela (00:11:46) i III miejsce Skutnik-Borys Agnieszka (00:12:23).

Na tym samym dystansie w kategorii mężczyzn na najwyższym stopniu podium stanął Kalinowski Krystian (00:06:34), na kolejnym Kondraciuk Paweł (00:06:47), z kolei Lemański Piotr (00:07:36) objął trzecią lokatę.

IPN w Białymstoku obdarował każdego z uczestników pamiątkową przypinką i pakietem materiałów edukacyjnych, natomiast zwycięzcy otrzymali specjalny zestaw, w skład którego wchodziła: koszulka „AK Największa Podziemna Armia Świata”, gra edukacyjna IPN „Polskie Państwo Podziemne” i książki, m.in.: „Architekt wielkiej Polski. Roman Dmowski 1864-1939” autorstwa  Jolanty Mysiakowskiej-Muszyńskiej i Wojciecha Jerzego Muszyńskiego.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom biegu i do zobaczenia za rok.