Nawigacja

Aktualności

V Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima”

Zachęcamy do udziału w V Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima”. Do konkursu zapraszamy uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawpwych, a także wszystkich chętnych, którzy pragną wziąć udział w tym wydarzeniu. 

Eliminacje wojewódzkie będą odbywały się na terenie całej Polski oraz w kilku lokalizacjach na terenie Europy. Dane kontaktowe do koordynatorów (adresy mailowe oraz telefony), a także terminy zgłoszeń dla poszczególnych województw/regionów, znajdują się pod adresem www.piosenkaniezlomna.pl oraz na stronach internetowych partnerów Festiwalu

Dla Białegostoku eliminacje odbywają się 28.09.2020 r. w Teatrze Dramatycznym na ul. Elektrycznej 12 we Białymstoku. Zgłoszenia prosimy kierować na maila: patrycja.leszczynska@ipn.gov.pl najpóźniej do dnia 23.09.2020.

Przesłuchania finałowe będą miały miejsce w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie przy ul. Zwierzynieckiej 1 w dniach 13-15 listopada. Zwieńczeniem Festiwalu będzie uroczysty koncert galowy połączony z wręczeniem nagród, który odbędzie się 15 listopada.

Przedmiotem Festiwalu są piosenki i pieśni partyzanckie, obozowe, patriotyczne, związane tematycznie i chronologicznie z okresem od 1768 do 1989 roku: od Konfederacji Barskiej, przez utratę Niepodległości, czasy Powstań Narodowych, I Wojnę Światową i odzyskanie Niepodległości, Międzywojnie, II Wojny Światowej, funkcjonowaniem Polskiego Państwa Podziemnego, Armii Krajowej, okresem Powstania Warszawskiego, walką o pełną niepodległość Polski, prowadzoną przez Żołnierzy Niezłomnych, oraz okresem poprzedzającym i tworzącym dzieje Solidarności. Niech tegoroczna edycja Festiwalu będzie również sposobnością do uczczenia setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej - utwory tematycznie związane z tym wydarzeniem będą szczególnie mile widziane podczas przesłuchań.

Uczestnicy Festiwalu mogą rywalizować w 4 kategoriach wiekowych: a) Maluchy – od 6 do 9 lat, b) Dzieci – od 10 do 13 lat, c) Młodzież – od 14 do 18 lat, d) Open – od 19 wzwyż oraz 3 kategoriach artystycznych: 1) Soliści 2) Zespoły do 8 osób 3) Zespoły i chóry powyżej 8 osób. Pula nagród finansowych wynosi 5.000,00 PLN, a Grand Prix festiwalu to 2 000,00 PLN, na zwycięzców eliminacji i finałowych przesłuchań czekają też atrakcyjne nagrody rzeczowe. Małe Grand Prix dla trzech wybranych uczestników to udział w Koncercie Galowym W Hołdzie Żołnierzom Wyklętym w lutym 2021 roku  z towarzyszeniem Orkiestry PASSIONART i krakowskich chórów.

Do udziału w Festiwalu zapraszają organizatorzy: Stowarzyszenie Passionart, Fundacja Armii Krajowej w Londynie oraz Instytut Pamięci Narodowej, a także sponsor: Drukarnia KPW. Więcej informacji o przedsięwzięciu, można znaleźć na stronie:www.piosenkaniezlomna.pl oraz www.passionart.org.pl, a także na naszym fanpage’u na Facebook’u: Ogólnopolski Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej.

 

do góry