Nawigacja

Aktualności

Konkurs Recytatorski On-line „Dziewczyny z Ravensbrück – i ich twórczość”. Uwaga zmiana terminu nadsyłania prac !!!

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku po raz pierwszy organizuje konkurs recytatorski on-line „Dziewczyny z Ravensbrück – i ich twórczość”. Celem konkursu jest utrwalenie pamięci o losach Polek, które trafiły do niemieckiego obozu koncentracyjnego KL Ravensbrück. Pragniemy również przypomnieć o 75. rocznicy wyzwolenia obozu, które miało miejsce 30 kwietnia 1945 roku. Konkurs ten stanowi szczególny ukłon w stronę wszystkich Dziewczyn z Ravensbrück, które przeszły przez piekło obozowej ziemi.

Zadaniem każdego z uczestników będzie przygotowanie maksymalnie jednego wybranego utworu poetyckiego oraz fragmentu prozy na bazie wspomnień więźniarek KL Ravensbrück oraz nagranie swojej recytacji. Dodatkowo do nagrania należy dołączyć
(w formie pisemnej) uzasadnienie wyboru utworów oraz własną opinię na temat ich popularności.

Konkurs ten ma charakter nowatorski, ponieważ komisja konkursowa oceniać będzie wybrane i nagrane wcześniej przez uczestników recytacje. Nowość stanowi również dodatkowa kategoria konkursowa: „Beniaminek Facebooka” – Internauci będą mogli wcielić się w rolę piątego jurora i zagłosować na artystę, którego recytacja najbardziej im się spodoba. Do udziału w konkursie pragniemy zaprosić uczniów VIII klas szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych.

Celem konkursu jest kształtowanie wśród młodych ludzi postaw patriotycznych, uczczenie pamięci oraz oddanie hołdu więźniarkom obozu KL Ravensbrück, popularyzacja ich twórczości, a także propagowanie wśród młodego pokolenia  miłości do Ojczyzny.

Bardzo prosimy o dokładne zapoznanie się z Regulaminem. Wypełnioną kartę zgłoszenia oraz nagranie wraz z uzasadnieniem wyboru utworów należy przesłać do 31 maja do północy 2020 roku na adres e-mail koordynatora Patrycji Leszczyńskiej. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 16 czerwca 2020 roku na stronie iternetowej Organizatora.

 

Kontakt ze strony Organizatora:

Patrycja Leszczyńska (Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Białymstoku) patrycja.leszczynska@ipn.gov.pl tel. 85 664 57 71

do góry