Nawigacja

Aktualności

Otwarcie Przystanku Historia w Mrągowie, 5 lutego 2020

W dniu 5 lutego br. w centrum Mrągowa w historycznej sali rady miasta w ratuszu dr hab. Piotr Kardela, dyrektor Oddziału IPN w Białymstoku dokonał uroczystej inauguracji Przystanku Historia IPN w Mrągowie. Podczas pierwszego spotkania odbyła się promocja wydanej przez Instytut książki  pt. Antykomunizm Polaków w XX wieku. Na prezentacji obecni byli redaktorzy oraz niektórzy autorzy publikacji: dr. hab. Piotra Kardela, dr hab. Karol Sacewicz, dr Paweł Warot – Naczelnik Delegatury IPN w Olsztynie i ks. dr Bogumił Wykowski.

Licznie przybyłych gości przywitał burmistrz Mrągowa dr hab. Stanisław Bułajewski. Spotkanie prowadził dr Paweł Warot, który odczytał skierowany do uczestników wydarzenia list Prezesa IPN dr. Jarosława Szarka. Każdy z obecnych autorów publikacji przybliżał uczestnikom tematykę poruszaną w opublikowanych artykułach.

Po zaprezentowaniu książki pracownicy IPN odpowiadali na liczne pytania publiczności dotyczące tematyki prezentowanej publikacji, jak również innych zagadnień odnoszących się do historii najnowszej Polski i Polaków. Padały też pytania o wydarzenia z dziejów Mrągowa. Podkreślano konieczność kontynuacji tej formy kontaktu Instytutu ze społeczeństwem. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem lokalnych mediów.

Uczestnicy Przystanku mieli możliwość otrzymania wydawnictw Instytutu, w tym: Biuletynów IPN i kalendarzy patriotycznych.

 

do góry