Nawigacja

Aktualności

Promocja książki „W służbie Ojczyźnie. Korpus Ochrony Pogranicza – 24 Baon »Sejny«” – Sejny, 8 lutego 2020

W sejneńskim ośrodku kultury 8 lutego 2020 r. odbyła się promocja publikacji wydanej przez Instytut Pamięci Narodowej pt. W służbie Ojczyźnie. Korpus Ochrony Pogranicza – 24 Baon „Sejny” autorstwa dr. hab. Mariusza Zemło i Jarosława Wojciechowicza.

Spotkanie otworzył dyrektor białostockiego Oddziału IPN dr. hab. Piotr Kardela, który wyraził ogromną satysfakcję, że IPN mógł przyczynić się do wydania tak wartościowego albumu. Pogratulował autorom determinacji i profesjonalizmu w opracowaniu tej publikacji. Z niezliczonej liczby zdjęć uzyskanych w czasie kwerendy, autorzy wybrali ponad 240 fotografii i opatrzyli je komentarzem historycznym.

Wśród licznej publiczności na spotkaniu obecny byli min.: członkowie rodzin Żołnierzy 24 Baonu Korpusu Ochrony Pogranicza Sejny, przedstawiciele władz kościelnych, miejskich i samorządowych, służb mundurowych, instytucji kulturalnych, nauczyciele i uczniowie lokalnych szkół.

Wszyscy, którzy zakupili promowaną publikację otrzymali pamiątkowy folder z okolicznościową kopertą i znaczkiem wydanymi na tę okazję przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku, Pocztę Polską oraz Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych.

do góry