Nawigacja

Aktualności

Spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Ważna rola seniora w edukacji historycznej – Białystok, 23 stycznia 2020

W ramach obchodów Dni Babci i Dziadka 23 stycznia 2020 r. odbyło spotkanie seniorów i młodzieży, zorganizowane przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku wraz z Teatrem Dramatycznym w Białymstoku i Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji i Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.

Przedstawiciele klubów seniora, młodzież i harcerze wspólnie świętowali ten ważny dzień w Teatrze Dramatycznym. Wystąpienia Urszuli Gierasimiuk – naczelnika Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej i Piotra Półtoraka – dyrektora Teatru Dramatycznego wzbudziły zainteresowanie gości. Uczestnicy z nieskrywanym zaciekawieniem wysłuchali wykładu dr. Jarosława Schabieńskiego – naczelnika Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN o niezastąpionej roli seniora w przekazywaniu wartości patriotycznych, historii rodzinnych i miłości do Ojczyzny.

Imprezę uświetnił recital pieśni patriotycznych wykonanych przez młodzież szkolą z Bielska Podlaskiego. Spotkanie stało się wspaniałą okazją do przypomnienia zasad bezpiecznego poruszania się po zmroku i konieczności „bycia widocznym”. Podsumowaniem wydarzenia był quiz o wiedzy historycznej, gdzie zwycięzcy otrzymali odblaskowe upominki

do góry