Nawigacja

Aktualności

Spotkanie w cyklu „Przystanek Historia” - Grodno, 27 listopada 2019 r.

Z inicjatywy Konsula Generalnego RP w Grodnie - Jarosława Książka dr Adam Hlebowicz w ramach ,,Przystanku Historia” przybliżył postać księdza Hlebowicza.

27 listopada 2019 r. w Konsulacie Polskim w Grodnie dyrektor Biura Edukacji Narodowej IPN Adam Hlebowicz wystąpił z wykładem pt. „Ksiądz Henryk Hlebowicz 1904–1941 – życie i działalność”. Spotkanie w ramach koordynowanego przez białostocki OBEN IPN „Przystanku Historia” zgromadziło liczną publiczność, w tym polskich studentów oraz młodzież z Liceum Społecznego Polskiej Macierzy Szkolnej im. Elizy Orzeszkowej w Grodnie. Obecni byli również członkowie Związku Polaków na Białorusi, przedstawiciele świata nauki oraz duchowieństwo.

Po wykładzie odbyła się prezentacja najnowszego wydawnictwa naukowego przygotowanego przez Oddział IPN w Białymstoku „Antykomunizm Polaków w XX wieku”, pod red. P. Kardeli i K. Sacewicza.

Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe wpinki w kształcie żołnierskiego nieśmiertelnika przygotowane przez IPN w związku z przypadającą w tym roku 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej.

do góry