Nawigacja

Aktualności

Promocja książki ,,Antykomunizm Polaków w XX wieku’’ – Nowy Jork, 29 października 2019

W Instytucie Józefa Piłsudskiego w Ameryce – placówce poświęconej badaniu najnowszej historii Polski, odbyło się spotkanie promujące publikacje IPN.

29 października br. w Instytucie Józefa Piłsudskiego w Nowym Jorku odbyła się promocja publikacji Antykomunizm Polaków w XX wieku z udziałem dr. hab. Piotra Kardeli  (dyrektora Oddziału IPN w Białymstoku), dr. hab. Karola Sacewicza (naczelnika Delegatury IPN w Olsztynie), dr. Pawła Warota (naczelnika Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Białymstoku) oraz dr. hab. Marcina Kruszyńskiego (naczelnika Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Lublinie).

Spotkanie z Polonią było doskonałą okazją do zaprezentowania również innych niezwykle ważnych publikacji: W służbie Niepodległej. Henryk Glass (1896–1984), którą opracował K. Sacewicz oraz Komendant „Bury”. Biografia kpt. Romualda Adama Rajsa „Burego” (1913–1949) autorstwa Michała Ostapiuka.

Antykomunizm Polaków w XX wieku  – praca zbiorowa ukazująca różne oblicza polskiego antykomunizmu w XX wieku. Artykuły zostały przygotowane przez czołowych badaczy problemu wywodzących się z kilkunastu ośrodków akademickich i naukowych w Polsce.

Spotkanie spotkało się z dużym zainteresowaniem Polonii.

do góry