Nawigacja

Aktualności

„Bądź widocznym patriotą, bądź dumnym z Niepodległej!” Akcja białostockiego oddziału IPN oraz KWP w Białymstoku

Co roku w okolicach dnia Wszystkich Świętych miliony Polaków podróżują, by odwiedzić groby zmarłych. Początek listopada to okres szczególnego natężenia ruchu drogowego. Niestety rokrocznie na drogach giną dziesiątki osób udających się na cmentarze. Tradycyjnie już w tym czasie na ulicach pojawią się dodatkowe patrole policji, które nie tylko będą dbały o bezpieczeństwo, ale także służyły pomocą czy informacją.

Białostocki oddział Instytutu Pamięci Narodowej aktywnie włącza się w promowanie bezpieczeństwa na drogach. We współpracy z Wojewódzką Komendą Policji w Białymstoku IPN przygotował biało-czerwone opaski odblaskowe z hasłem „Bądź widocznym patriotą, bądź dumnym z Niepodległej!”. Opaski rozdawane będą przez policjantów osobom starszym, dzieciom oraz kierowcom podczas kontroli drogowej w czasie trwania Akcji „Znicz”.

Należy pamiętać, aby szczególnie po zmroku starać się być jak najbardziej widocznym na drodze. Ubrany w ciemny strój pieszy widoczny jest przez kierowcę jedynie z odległości 40 m. W przypadku posiadania odblasku, dystans ten rozciąga się do 150 m, co daje kierowcy większe szanse na reakcję.

Tegoroczna ogólnopolska Akcja „Znicz” trwać będzie od 31 października do 3 listopada.

do góry