Nawigacja

Aktualności

Otwarcie wystawy ,,Służba alumnów w Ludowym Wojsku Polskim w latach 1959-1980” – Braniewo, 10 lipca 2019

W wypełnionej po brzegi sali Klubu Garnizonowego 9. Brygady Kawalerii Pancernej w Braniewie dyrektor oddziału IPN w Białymstoku dr hab. Piotr Kardela oraz dyrektor oddziału IPN w Gdańsku prof. dr hab. Mirosław Golon w  obecności naczelników: OBEN IPN w Białymstoku (dr. Pawła Warota) oraz OBEN IPN w Gdańsku (Krzysztofa Drażby) uczestniczyli w uroczystym otwarciu wystawy przygotowanej przez Renatę Gieszczyńską z olsztyńskiej Delegatury Oddziału IPN w Białymstoku pt. ,,Służba alumnów w Ludowym Wojsku Polskim w latach 1959-1980”.

Podczas spotkania o prezentowanej wystawie opowiedział pracownik Biura Badań Historycznych IPN w Gdańsku dr Daniel Gucewicz. W uroczystości uczestniczyli dowódca 9. Brygady Kawalerii Pancernej płk. Dariusz Kossowski wraz z licznie przybyłymi żołnierzami miejscowej jednostki, mieszkańcy Braniewa i okolic z burmistrzem Tomaszem Sielickim na czele.

Na koniec pobytu w Braniewie delegacja IPN złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą  tragiczną śmierć ks. Sylwestra Zycha znajdująca się ścianie Aresztu Śledczego.

do góry