Nawigacja

Aktualności

Regionalny IV Turniej Debat Historycznych IPN – 20 marca 2019 r.

20 marca 2019 r. w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1A odbył się regionalny etap IV Turnieju Debat Historycznych IPN. W turnieju rozgrywanym w formule debat oksfordzkich uczestniczyły reprezentacje białostockich i suwalskich szkół średnich (I LO w Białymstoku, II LO w Suwałkach, IV LO w Białymstoku, V LO w Białymstoku,  Zespół Szkół Elektrycznych w Białymstoku, Liceum Ogólnokształcące Politechniki Białostockiej). Po emocjonujących debatach w fazie grupowej oraz półfinałowej w głównym pojedynku turnieju zmierzyły się drużyny IV LO w Białymstoku (opiekun p. Marek Kawczyński) oraz V LO w Białymstoku (opiekun p. Marta Grabowiecka), które debatowały nad tezą "Artyści II RP mieli większy wkład w kulturę światową niż artyści PRL".

Zwycięsko z pojedynku wyszła reprezentacja IV LO w składzie: Sebastian Kozłowski, Paweł Miłkowski, Mikołaj Sawicki, Mateusz Walczuk. Będzie ona reprezentowała Podlasie na turnieju finałowym w dniach 29-30 maja, który odbędzie się w Warszawie w budynku Sejmu RP.

Trzecie miejsce ex aequo zdobyły reprezentacje I LO w Białymstoku (opiekun p. Barbara Świętońska) oraz druga reprezentacja IV LO przygotowana również przez p. Marka Kawczyńskiego

Wszystkim debatantom gratulujemy podjęcia wyzwania!

Turniej objęty jest patronatem Marszałka Sejmu RP, Marszałka Senatu RP, Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 

 

do góry