Nawigacja

1wrzesnia39.pl

przejdź do portalu

Aktualności

Eliminacje III. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej – Białystok, 29 października 2018

W poniedziałek 29 października 2018 r. w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku odbyły się przesłuchania do III Ogólnopolskiego  Finału Piosenki Niezłomnej i Niepodległej  im. Henryka Rasiewicza ps. Kima. Jury w składzie: Jerzy Rybnik - honorowy członek jury, jeden z przywódców białostockiej „Solidarności” i syn ppłk. Aleksandra Rybnika „Dzikiego”, żołnierza Armii Krajowej i zastępcy Prezesa Okręgu Białystok Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, Mateusz Prendota prezes Zarządu Stowarzyszenia Passionart - głównego organizatora Festiwalu oraz dr Łukasz Lubicz-Łapiński i Urszula Gierasimiuk reprezentujący Oddział IPN w Białymstoku  wyłonili następujących laureatów:

Kategoria Soliści - MALUCHY 6-9 lat

I Miejsce EX AEQUO

Gabriela Zalewska - Szkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie (zaproszenie do udziału w finale)

Maria Szechidewicz - Szkoła Podstawowa nr 52 w Białymstoku (zaproszenie do udziału w finale)  

Kategoria Soliści - DZIECI 10-13 lat

I Miejsce EX AEQUO

Natalia Popławska - Szkoła Podstawowa nr 2 w Sokółce (zaproszenie do udziału w finale)  

Nela Zawadzka - Szkoła Podstawowa nr 2 w Węgrowie

(zaproszenie do udziału w finale)  

II Miejsce 

Małgorzata Piasecka - Szkoła Podstawowa nr 2 w Sokółce (zaproszenie do udziału w finale) 

III Miejsce

Patrycja Kuprjanowicz - Szkoła Podstawowa nr 4 w Białymstoku (zaproszenie do udziału w finale) 

Wyróżnienie - Igor Gabriel Jatel - Szkoła Podstawowa nr 14 w Białymstoku (zaproszenie do udziału w finale)

Wyróżnienie - Natalia Białobrzeska - Szkoła Podstawowa nr 16

Wyróżnienie - Kinga Kozłowska - Szkoła Podstawowa nr 4 w Białymstoku 

Kategoria Soliści - MŁODZIEŻ 14-18 lat

I Miejsce EX AEQUO 

Agata Daniłowicz - Szkoła Podstawowa nr 1 w Wasilkowie (zaproszenie do udziału w finale)  

Izabela Karczewska - Hajnowski Dom Kultury (zaproszenie do udziału w finale)  

II Miejsce

Jakub Grzybowski - I L.O. w Białymstoku (zaproszenie do udziału w finale)

III Miejsce

Izabela Wyszyńska - I L.O. w Białymstoku (zaproszenie do udziału w finale)  

Wyróżnienie - Małgorzata Adamczyk - I L.O. w Białymstoku

Magdalena Tarnowska - Zespół SUPER DOS

Kategoria Zespoły do 8 osób - MŁODZIEŻ 14-18 lat

Wyróżnienie:

Zespół Wokalny CANTO - Szkoła Podstawowa nr 45 im. Jana Pawła II w Białymstoku (zaproszenie do udziału w finale)

Kategoria SOLIŚCI - OPEN 19 i więcej lat

Wyróżnienie:

Sandra Gembal - Ryn (zaproszenie do udziału w finale)

Białostoccy finaliści wezmą udział przesłuchaniach finałowych i koncercie galowym w Krakowie 16-18 listopada 2018 roku w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie.

 

do góry