Nawigacja

Aktualności

Regionalny Turniej Debat Oksfordzkich - Olsztyn, 22 marca 2018

 • Otwarcia regionalnego Turnieju Debat Oksfordzkich w Olsztynie dokonał dr hab. Karol Sacewicz, naczelnik Delegatury IPN
  Otwarcia regionalnego Turnieju Debat Oksfordzkich w Olsztynie dokonał dr hab. Karol Sacewicz, naczelnik Delegatury IPN
 • Regionalny Turniej Debat Oksfordzkich. Pojedynek I i II LO z Olsztyna
  Regionalny Turniej Debat Oksfordzkich. Pojedynek I i II LO z Olsztyna
 • Regionalny Turniej Debat Oksfordzkich. Wręczenie nagród finalistom przez dr. hab. Karola Sacewicza, naczelnika Delegatury
  Regionalny Turniej Debat Oksfordzkich. Wręczenie nagród finalistom przez dr. hab. Karola Sacewicza, naczelnika Delegatury
 • I runda Debat Oksfordzkich - Olsztyn, 22 marca 2018
  I runda Debat Oksfordzkich - Olsztyn, 22 marca 2018
 • Regionalny Turniej Debat Oksfordzkich. Tezy II LO
  Regionalny Turniej Debat Oksfordzkich. Tezy II LO
 • Regionalny Turniej Debat Oksfordzkich. Komentarz historyczny wygłasza dr hab. Karol Sacewicz
  Regionalny Turniej Debat Oksfordzkich. Komentarz historyczny wygłasza dr hab. Karol Sacewicz
 • Regionalny Turniej Debat Oksfordzkich. Laureaci II miejsca, ekipa I LO w Olsztynie
  Regionalny Turniej Debat Oksfordzkich. Laureaci II miejsca, ekipa I LO w Olsztynie
 • Plakat wydarzenia
  Plakat wydarzenia

Regionalny Turniej Debat Historycznych IPN w Olsztynie już za nami. 22 marca 2018 r. w siedzibie Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej cztery drużyny z olszyńskich szkół średnich stanęły do walki w lokalnych eliminacjach Turnieju Debat Historycznych. Uczniowie zmierzyli się w bezpośrednich pojedynkach z następujących tematów-tez:
1. Roman Dmowski wniósł największy wymierny wkład spośród ówczesnych polskich liderów politycznych dla urealnienia marzeń o niepodległej ojczyźnie.
2. PRL była „sowiecką kolonią”.
3. „Dąbrowszczacy” to nie tylko komunistyczni żołnierze walczący na rozkaz III. Międzynarodówki Komunistycznej w Hiszpanii.
Teza debaty finałowej brzmiała:
„Irredenta była bardziej właściwą drogą wiodącą Polaków do niepodległości niż postawy pozytywistyczne - pracy u podstaw”.
Ostatecznie, po niezwykle emocjonującym pojedynku finałowym, w którym obie strony zaprezentowały wysoki poziom merytoryczny swoich wypowiedzi, zwyciężyła drużyna z II Liceum Ogólnokształcącego. Drugie miejsce przypadło uczniom z I LO im. A. Mickiewicza. Nagrodą dla zwycięzców będzie czerwcowy wyjazd na Finałowy Turniej Debat Historycznych IPN w Warszawie.
Serdecznie gratulujemy wszystkim drużynom, które przystąpiły do tegorocznych rozgrywek. Jednocześnie dziękujemy za pomoc w sprawach organizacyjnych Regionalnemu Ośrodkowi Debat Międzynarodowych. Osobne podziękowania kierujemy do jurorów debat przybyłych spoza Olsztyna, służących doświadczeniem i wsparciem naszych eliminacji. O Turnieju informowały lokalne media:

https://ro.com.pl/licealisci-z-olsztyna-uczestnicz…/01383968 http://olsztyn.tvp.pl/36490068/22318-godz-1830 (od 13.47)

do góry