Nawigacja

Aktualności

Ferie z IPN - Augustów, Bielsk Podlaski, Hajnówka, Łomża, Siemiatycze, Suwałki, 22–26, 30 stycznia 2018

Jak co roku zimą Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Białymstoku zaprasza uczniów z regionu na gry i zabawy w ramach „Ferii z IPN”. W przystępny i atrakcyjny sposób będziemy uczyć o najnowszej historii Polski. Zajęcia odbywać się będą w kilku miejscowościach regionu. 22 stycznia w poniedziałek na godz. 10 zapraszamy do Łomży, gdzie w Szkołach Katolickich (ul. Sadowa 12) odbędą się warsztaty z wykorzystaniem puzzli „IV Rozbiór Polski”. Dzień później o tej samej porze uczestnicy łomżyńskich ferii będą mogli wysłuchać prelekcji pt. „Operacja polska NKWD 1937–1938” oraz zobaczyć film dokumentalny poświęcony tej tematyce pt. „Ojcu”. Taki sam cykl zajęć zostanie przeprowadzony w dniach 23–24 stycznia (również o godz. 10), w Zespole Szkół Nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego (ul. Szkolna 12) w Bielsku Podlaskim. poprowadzą je Krzysztof Jodczyk i Paweł Murawski z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Białymstoku.

22 stycznia 2018 r. o godz. 10 zapraszamy do Zespołu Szkół nr 1 w Suwałkach (ul. Noniewicza 83) na prelekcję pt. „I wojna światowa: przyczyny, przebieg, skutki”. Następnego dnia w tym samym miejscu, również o godz. 10 będzie można wysłuchać wykładu pt. „Suwalszczyzna w okresie I wojny światowej i walk o odzyskanie niepodległości 1914–1921”. 24 stycznia, także o godz. 10 uczestnicy ferii udadzą się na wycieczkę suwalskimi śladami Marszałka Józefa Piłsudskiego. Cykl zajęć poprowadzi Paweł Kalisz z OBEN IPN w Białymstoku.

W dniach 25 i 26 stycznia okazję do spędzenia ferii z historią będą mieć uczniowie klas VII, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych w Augustowie. W Liceum im. Polonii i Polaków na Świecie w Augustowie (Al. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1) będzie można wysłuchać wykładów, obejrzeć filmy, wziąć udział w dyskusjach o historii. Tematem przewodnim będzie I wojna światowa i jej skutki dla Polski i innych społeczeństw Europy. Animatorzy przedsięwzięcia: Danuta Kaszlej, Prezes Klubu im. Armii Krajowej w Augustowie i Paweł Kalisz z OBEN IPN w Białymstoku.

Ferie z IPN w Hajnówce odbędą się 26 stycznia w Miejskiej Bibliotece Publicznej (ul. 3 Maja 45). W programie mamy gry planszowe dla dzieci w różnym wieku - „Polak Mały”, „Pamięć '39”, „Znaj Znak”, układanie puzzli. Otwarte dla wszystkich chętnych zajęcia poprowadzi Marta Chmielińska-Jamroz. Początek o godzinie 10.00.

Z kolei 30 stycznia 2018 r. o godz. 13 w Siemiatyckim Ośrodku Kultury (ul. Zaszkolna 1) odbędzie się turniej gier historycznych. Zajęcia poprowadzi Urszula Gierasimiuk z OBEN IPN w Białymstoku. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa!

 

do góry