Nawigacja

Aktualności

Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Ofiary stanu wojennego – Giżycko, 11 grudnia 2016

W niedzielę, 11 grudnia naczelnik Delegatury IPN wziął udział w uroczystościach upamiętniających rocznicę stanu wojennego w Giżycku. Po mszy św. w kościele p.w. św. Brunona w Giżycku, na przykościelnym murze odsłonięto tablicę upamiętniającą ofiary stanu wojennego. Następnie uczestnicy udali się do siedziby Oddziału NSZZ „Solidarność” w Giżycku, gdzie gości przywitał przewodniczący oddziału „S” Mirosław Zduńczyk., po czym wysłuchano wykładu dr. Waldemara Brendy na temat przyczyn stanu wojennego. Następnie odbyła się dyskusja z udziałem m.in. internowanych w latach 1981–1982 działaczy „Solidarności” z Giżycka, Pisza i Ełku. Spotkanie zakończono występem muzycznym młodzieży.

Uroczystości uświetnili swoim udziałem parlamentarzyści - poseł Jerzy Małecki, senator Małgorzata Kopiczko a także przewodniczący Zarządu Regionu Warmińsko-Mazurskiego NSZZ „Solidarność” Józef Dziki, burmistrz Giżycka, wójt Giżycka oraz redaktor naczelny „Martyrii” ks. Krzysztof Zubrzycki.

Dziękujemy Oddziałowi NSZZ „Solidarność” w Giżycku za tak piękną inicjatywę, w której organizację włączyła się również olsztyńska Delegatura IPN.

do góry