Nawigacja

Aktualności

Wyniki etapu wojewódzkiego ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku" (V edycja ogólnopolska)

Celem projektu jest popularyzowanie wiedzy o historii polskich Kresów Wschodnich I i II Rzeczypospolitej wśród młodzieży. Jednym z najważniejszych aspektów projektu jest uwrażliwianie uczestników na los Polaków mieszkających za naszą obecną wschodnią granicą, kształtowanie świadomości, że nadal są oni częścią naszej Ojczyzny.

Wojewódzka Komisja Konkursowa Oddziału IPN w Białymstoku wyłoniła następujące prace, które przejdą do etapu centralnego projektu:

 

W kategorii praca pisemna:

  • Antoni Krupa, I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Konopnickiej w Suwałkach, praca pt. Sic transit gloria sovietici mundi.

W kategorii praca pisemna Komisja postanowiła przyznać również wyróżnienie pracy Michała Guzowskiego z IV Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Białymstoku, pt. Depolonizacja i dechrystianizacja kresów północno-wschodnich po II wojnie światowej.

 

W kategorii praca multimedialna:

  • Patrycja Krzesicka, Technikum nr 4 w Zespole Szkół nr 4 w Suwałkach, praca pt. Podlaskie drogi ku niepodległości w Bakałarzewie i okolicy

 

Gratulujemy zwycięzcom !!!

 

do góry