Nawigacja

Aktualności

PRZEDŁUŻAMY TERMIN NADSYŁANIA PRAC KONKURSOWYCH - „Wiem, upamiętniam..." - na prace czekamy do 10 lutego 2023

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie, w którym można wygrać wyjazd edukacyjny (na który pojadą laureaci wraz ze swoimi nauczycielami) po miejscach pamięci i muzeach.

  • Konkurs edukacyjny „Wiem, upamiętniam. Represje wobec mieszkańców województwa białostockiego w czasie okupacji niemieckiej w latach II wojny światowej”

Konkurs skierowany jest do uczniów klas VIII szkoły podstawowej oraz uczniów szkół  ponadpodstawowych, zaś jego celem  jest przywracanie pamięci o represjach dokonanych przez okupanta niemieckiego na ludności zamieszkującej tereny przedwojennego województwa białostockiego, w tym o zagładzie ludności żydowskiej. Uczestnicy, którzy zgłoszą swój udział w konkursie mają za zadanie przygotować pracę multimedialną opisującą miejsce związane z represjami dokonanymi przez okupanta niemieckiego na ludności zamieszkującej tereny przedwojennego województwa białostockiego, w tym z zagładą ludności żydowskiej w swoim regionie oraz na przygotowaniu projektu tablicy historyczno-pamiątkowej informującej o historii danego miejsca represji/zagłady, która mogłaby stanąć w opisywanym miejscu.

Nagrodą dla wyłonionych w Konkursie laureatów będzie wyjazd edukacyjny finalistów i ich opiekunów do miejsc pamięci i muzeów związanych z tematyką represji niemieckich wobec ludności polskiej.

Zachęcamy do udziału w konkursie.

Na prace czekamy do 10 lutego 2023 roku.

 

Zachęcamy do obejrzenia relacji z poprzedniego wyjazdu laureatów.

Odwiedzili oni m.in. Muzeum w Tykocinie, Muzeum w Stutthof, Muzeum Emigracji w Gdyni i spacerowali wraz z przewodnikiem z Muzeum Getta po Warszawie śladami społeczności żydowskiej. 

 

Zdjęcia i montaż - Paweł Bezubik - Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku

 

do góry