Nawigacja

Aktualności

To już ostatnia szansa na wzięcie udziału w IX Regionalnej Olimpiadzie Historycznej Wiedzy o Armii Krajowej, jej poprzedniczkach i następczyniach

Już po raz dziewiąty Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku we współpracy z Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem mają zaszczyt zaprosić młodzież podlaskich szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w Regionalnej Olimpiadzie Historycznej Wiedzy o Armii Krajowej, jej poprzedniczkach i następczyniach.

  • Zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie - IX Regionalna Olimpiada Historyczna Wiedzy o Armii Krajowej, jej poprzedniczkach i następczyniach

Podobnie jak w latach ubiegłych, uczestnicy zmierzą się z zadaniami dotyczącymi struktur organizacyjnych oraz działalności największej organizacji Polskiego Państwa Podziemnego.

W etapie I (pisemnym) uczestnicy olimpiady rozwiązują test. Na jego wypełnienie mają 90 minut. Etap I odbędzie się w Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem 14 lutego 2023 r.

Etap II polega na indywidualnej rozmowie uczestników olimpiady, zakwalifikowanych po etapie I, z komisją konkursową. Odbędzie się on 14 marca 2023 r. w siedzibie Oddziału IPN w Białymstoku przy ul. Warsztatowej 1A. Uczestnik eliminacji ustnych losuje zestaw 3 pytań związanych z problematyką olimpiady i udziela na nie odpowiedzi. Maksymalny czas odpowiedzi to 10 minut na każde z pytań.

 

Dokumentacja konkursowa (regulamin, formularz zgłoszeniowy, oświadczenie, literatura pomocnicza) jest dostępna w załącznikach na dole strony oraz na stronach Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem. Honorowy patronat nad konkursem sprawują: Prezes Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Podlaski Kurator Oświaty, Wojewoda Podlaski i Starosta Wysokomazowiecki.

Termin zgłoszeń do konkursu upływa 31 stycznia 2023 r. Na finalistów czekają interesujące nagrody rzeczowe.

 

Kto może uczestniczyć w olimpiadzie?

Olimpiada adresowana jest do uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa podlaskiego.

W jaki sposób się zgłosić?

Dyrektor zgłasza daną szkołę oraz ilość uczniów, którzy wezmą udział w olimpiadzie. Zgłoszenia w formie pisemnej należy przesłać pocztą na adres: Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku, ul. Warsztatowa 1A, 15-637 Białystok do 12 marca 2023 r. (decyduje data stempla pocztowego!) z dopiskiem na kopercie „Olimpiada Wiedzy o AK” lub mailem na skrzynkę marzena.zieziula@ipn.gov.pl, również do 12 marca. 

Jakie są warunki udziału?

Warunkiem udziału w olimpiadzie wyrażenie zgody na przetwarzanie przez Organizatora danych osobowych, w przypadku osoby niepełnoletniej zgodę wyraża jego opiekun prawny.

Gdzie można znaleźć dokumentację?

Regulamin, wykaz literatury pomocniczej, formularze zgłoszeniowe, oświadczenie zgody na przetwarzanie danych osobowych dostępne w załącznikach na dole strony oraz na stronach Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem.

 

Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku

Szczegółowych informacji udziela Marzena Zieziula (marzena.zieziula@ipn.gov.pl, tel. (85) 664 57 85).

 

 

 

 

 

 

 

do góry