Nawigacja

Aktualności

Zapowiedź - XIV Podlaski Rajd Pieszy Śladami V i VI Wileńskiej Brygady Armii Krajowej

Zapraszamy do wzięcia udziału w XIV Podlaskim Rajdzie Pieszym Śladami V i VI Wileńskiej Brygady Armii Krajowej! Główne zadania rajdowe to pokonanie pieszo tras, które przed laty przemierzali żołnierze zbrojnego podziemia. Po drodze uczestnicy będą wykonywać powierzone im zadania-rozkazy.

Rajd odbędzie się w dniach: 7-12 sierpnia 2022 r.
Zasadnicza część rajdu odbędzie się na terenie powiatu siemiatyckiego, gdzie uczestnicy operować będą w okolicach miejscowości najważniejszych dla partyzanckich historii tego terenu, takich jak: Miodusy Pokrzywne, Perlejewo, Czaje-Wólka, Śledzianowo, Pobikry. Baza rajdowa znajdować się będzie w Drohiczynie.
Zapraszamy grupy młodzieżowe (max. 6-osobowe) wraz z pełnoletnimi opiekunami, które od rozpoczęcia rajdu przemianowane zostaną na szwadrony 5 Wileńskiej Brygady AK. Istnieje również możliwość zgłaszania się pojedynczych osób dorosłych. Osoby ze specjalnymi potrzebami w zakresie dostępności architektonicznej i informacyjno-komunikacyjnej mogą zgłaszać chęć udziału w wydarzeniu pod numerem telefonu: 693-722-162 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: chmielinska.marta@gmail.com
Dowódca szwadronu zobowiązany jest do przesłania zgłoszenia grupy do 2 sierpnia 2022 r. do godz. 23:59. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Zgłoszenia prosimy przesyłać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: stowarzyszenie.alalongue@gmail.com
W zgłoszeniu należy podać liczbę uczestników grupy, ich dane (imię i nazwisko) oraz numer kontaktowy do Dowódcy. 
Udział w rajdzie jest bezpłatny.
  • Plakat XIV Podlaski Rajd Pieszy Śladami V i VI Wileńskiej Brygady Armii Krajowej
  • XIV Podlaski Rajd Pieszy Śladami V i VI Wileńskiej Brygady Armii Krajowej
do góry