Nawigacja

Aktualności

VII Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima” – Podlaski Instytut Kultury Białystok, 8 maja 2022 r.

Rozpoczynamy zapisy na wojewódzkie przesłuchania do VII Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima”.

  • VII Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima” – Białystok, 8 maja 2022, Podlaski Instytut Kultury

Festiwal jest przedsięwzięciem, któremu przyświecają dwa najważniejsze cele:

-upowszechnianie wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym, Armii Krajowej, Żołnierzach Niezłomnych za pomocą muzyki,

-zachowanie od zapomnienia piosenek (melodii i tekstów) śpiewanych w oddziałach partyzanckich w latach 1939–1956.

Temat Festiwalu stanowią pieśni i wydarzenia umiejscowione w kontekście II wojny światowej oraz dekady po jej zakończeniu.

Projekt ten stanowi doskonałe interaktywne narzędzie, zachęcające młodych ludzi do pogłębiania swojej wiedzy na temat najnowszej historii Polski. Dla ostatnich żyjących kombatantów – świadków tamtych dni, jest okazją do przekazania testamentu Polskiego Państwa Podziemnego i etosu Armii Krajowej młodemu pokoleniu.

Festiwal składa się z dwóch etapów: przesłuchań wojewódzkich oraz eliminacji na szczeblu ogólnopolskim. Koncert Galowy połączony z rozdaniem nagród obędzie się w listopadzie 2022 r. w Krakowie, po zakończeniu finałowych przesłuchań.


Przesłuchania I etapu dla województwa podlaskiego odbędą się w dniu 8 maja w Podlaskim Instytucie Kultury przy ul. św. Rocha 14 w Białymstoku.

Z ramienia Oddziału IPN w Białymstoku zgłoszenia przyjmuje:

Adriana Pływaczewska, tel. 85 664 57 87.

Kartę zgłoszenia należy przesłać pod adres: adriana.plywaczewska@ipn.gov.pl do dnia 3 maja 2022 r.

 

Organizatorami Festiwalu są: Stowarzyszenie Passionart, Instytut Pamięci Narodowej, Fundacja Armii Krajowej w Londynie oraz Filharmonia Krakowska im. Karola Szymanowskiego.

 

Regulamin, kartę zgłoszeniową oraz wszelkie informacje organizacyjne znaleźć można również znaleźć na stronie internetowej: www.piosenkaniezlomna.pl.

Istnieje również możliwość wzięcia udziału w przesłuchaniach do VII edycji Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej aż w 13 lokalizacjach w Polsce.

Gorąco zachęcamy do udziału!!!

 

do góry