Nawigacja

Aktualności

Konkurs recytatorski twórczości Żołnierzy Wyklętych pt. „Na znojną walkę”- Delegatura IPN w Olsztynie

  • IPN baner konkurs

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie recytatorskim twórczości Żołnierzy Wyklętych pt. „Na znojną walkę”, który jest organizowany przez Delegaturę IPN w Olsztynie. Celem konkursu jest m.in. zapoznanie uczestników z losem żołnierzy polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRS.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i studentów woj. warmińsko-mazurskiego. Zadaniem uczestników Konkursu będzie przygotowanie jednego wiersza autorstwa Żołnierzy Wyklętych spośród zaproponowanych przez Organizatora (patrz. regulamin.). Nagranie (recytację utworu) należy przesłać na płycie CD wraz z wypełnionym załącznikiem w formie papierowej na adres:

IPN-KŚZpNP Delegatura w Olsztynie, ul. Jagiellońska 46, 10-273 Olsztyn.

Laureaci otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Będą mogli również zaprezentować swoją recytację utworu na antenie Polskiego Radia Olsztyn.

 

Termin nadsyłania nagrań wraz z załącznikiem: 30.04.2022 r. (decyduje data nadania).

Wszelkich informacji dotyczących konkursu udziela Wioleta Wróbel, pracownik OBEN Delegatury IPN w Olsztynie:

tel. 89 5214808 

Email:  wioleta.wrobel@ipn.gov.pl

 

Poniżej do pobrania regulamin oraz załącznik, który należy wypełnić oraz podpisać osobiście (w przypadku osób niepełnoletnich formularz podpisuje rodzic lub opiekun prawny), następnie wysłać wraz z nagraniem na wskazany wyżej adres.

 

do góry