Nawigacja

Aktualności

„I że Was nie zapomnę…” koncert patriotyczny poświęcony Żołnierzom Wyklętym – Białystok, 1 marca 2022

  • „I że Was nie zapomnę…” koncert patriotyczny poświęcony Żołnierzom Wyklętym

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych dyrektor IPN w Białymstoku dr hab. Piotr Kardela, marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki i fundacja EAST zapraszają na widowisko muzyczne poświęcone Żołnierzom Wyklętym „I że Was nie zapomnę…”.

Koncert rozpocznie się o godzinie 20:00, na dużej sali w gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej.


To muzyczna opowieść o walce, nadziei i poświęceniu dla Ukochanej Ojczyzny, stworzona na kanwie rozmów z Żołnierzami Wyklętymi oraz ich wspomnień, wierszy i piosenek.
Usłyszymy piosenki żołnierzy Podziemia Niepodległościowego I i II konspiracji, zwłaszcza 3. i 5. Brygady Wileńskiej AK, częściowo pochodzące z projektu „Wilczy ślad. Piosenki Niezłomnych” oraz nowe utwory o charakterze patriotycznym. Utwory są komentarzem do rozmów i wspomnień przedstawionych przez aktorów.

Wystąpią:

Aktorki: Ewa Dałkowska i Natalia Rzeźniak-Pospieszalska
Wokaliści: Andrzej Lampert, Krzysztof Iwaneczko, Natalia Rzeźniak-Pospieszalska
Teatr Muzyczny „Od Czapy”: Arkadiusz Buczkowski, Sławomir Giska, Karolina Kozłowska-Korneszczuk, Aleksandra Rozwadowska
Muzycy: Łukasz Pospieszalski z zespołem: Dariusz Bafeltowski – gitara, Łukasz Pospieszalski – piano, Mikołaj Pospieszalski – bas, Natalia Rzeźniak-Pospieszalska – flet, Szczepan Pospieszalski – trąbka, Nikodem Pospieszalski – perkusja
Smooth quartet: Alicja Baranowska – I skrzypce, Paulina Kardas – II skrzypce, Magdalena Krawczyk – altówka, Zuzanna Falkowska – wiolonczela
Koncepcja i scenariusz: Anna Żochowska
Reżyseria: Michał Konarski
Aranżacje i oprawa muzyczna: Łukasz Pospieszalski

do góry