Nawigacja

Aktualności

VI Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima” – Białystok, 25 października 2021 (termin eliminacji)

Ruszają zapisy na przesłuchania wojewódzkie do VI Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima”.

  • VI Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima”

Festiwal jest przedsięwzięciem, któremu przyświecają dwa najważniejsze cele. Upowszechnianie wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym, Armii Krajowej oraz Żołnierzach Niezłomnych za pomocą muzyki oraz zachowanie od zapomnienia piosenek (melodii i tekstów) śpiewanych w oddziałach partyzanckich w latach 1939–1956. Temat Festiwalu stanowią pieśni i wydarzenia umiejscowione w kontekście II wojny światowej oraz dekady po jej zakończeniu.

Projekt ten stanowi doskonałe interaktywne narzędzie, zachęcające młodych ludzi do pogłębiania swojej wiedzy na temat najnowszej historii Polski. Dla ostatnich żyjących kombatantów – świadków tamtych dni, jest okazją do przekazania testamentu Polskiego Państwa Podziemnego i etosu Armii Krajowej młodemu pokoleniu.

Festiwal składa się z dwóch etapów: przesłuchań wojewódzkich oraz eliminacji na szczeblu ogólnopolskim. Koncert Galowy połączony z rozdaniem nagród odbędzie się 7 listopada 2021 r. w Krakowie, po zakończeniu finałowych przesłuchań trwających w dniach 5–7 listopada.

Na terenie województwa podlaskie eliminacje odbędą się 25 października w Białymstoku. Na zgłoszenia czekamy do 18 października.

Przesłuchania w wersji on-line dla uczestników z Wilna i Grodna odbędą się w dniach
4-5 października. Na zgłoszenia czekamy do 28 września.

Regulamin, Kartę zgłoszenia oraz wszelkie informacje organizacyjne znaleźć można na stronie internetowej: www.piosenkaniezlomna.pl, a także w załącznikach. Z ramienia Oddziału IPN w Białymstoku zgłoszenia przyjmuje Patrycja Leszczyńska, informacje kontaktowe: patrycja.leszczynska@ipn.gov.pl, tel. 85 664 57 71.

Organizatorami Festiwalu są: Stowarzyszenie Passionart, Instytut Pamięci Narodowej oraz Filharmonia Krakowska im. Karola Szymanowskiego, a współorganizatorem eliminacji wojewódzkich jest Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Gorąco zachęcamy do udziału w kolejnej edycji!

do góry