Nawigacja

Aktualności

VI Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima”

  • VI Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima”

Festiwal jest przedsięwzięciem, któremu przyświecają dwa najważniejsze cele. Upowszechnianie wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym, Armii Krajowej oraz Żołnierzach Niezłomnych za pomocą muzyki oraz zachowanie od zapomnienia piosenek (melodii i tekstów) śpiewanych w oddziałach partyzanckich w latach 1939–1956. Temat Festiwalu stanowią pieśni i wydarzenia umiejscowione w kontekście II wojny światowej oraz dekady po jej zakończeniu.

Projekt ten stanowi doskonałe interaktywne narzędzie, zachęcające młodych ludzi do pogłębiania swojej wiedzy na temat najnowszej historii Polski. Dla ostatnich żyjących kombatantów – świadków tamtych dni, jest okazją do przekazania testamentu Polskiego Państwa Podziemnego i etosu Armii Krajowej młodemu pokoleniu.

Festiwal składa się z dwóch etapów: przesłuchań wojewódzkich oraz eliminacji na szczeblu ogólnopolskim. Koncert Galowy połączony z rozdaniem nagród obędzie się 7 listopada 2021 r. w Krakowie, po zakończeniu finałowych przesłuchań trwających w dniach 5–7 listopada.

Regulamin, Kartę zgłoszenia oraz wszelkie informacje organizacyjne znaleźć można na stronie internetowej: www.piosenkaniezlomna.pl.

Gorąco zachęcamy do udziału w kolejnej edycji!

Organizatorami Festiwalu są: Stowarzyszenie Passionart, Instytut Pamięci Narodowej, Fundacja Armii Krajowej w Londynie oraz Filharmonia Krakowska im. Karola Szymanowskiego.​

Przesłuchania do I etapu (regionalnego)dla województwa podlaskiego odbędą się 25 września w Białymstoku. Kartę zgłoszeniową należy wysłać do koordynatora regionalnego: Patrycji Leszczyńskiej patrycja.leszczynska@ipn.gov.pl do 18 września.

Przesłuchania do I etapu dla Grodna i Wilna: zgłoszenia do 28.09.2021r.,  przesłuchania  04.10.2021r.​

 

do góry