Nawigacja

Aktualności

Konkurs - Sejm Dzieci i Młodzieży

  • logo
  • 22222

Na mocy uchwały Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej jednym z patronów 2021 roku został ustanowiony kardynał Stefan Wyszyński. Temat tegorocznej, specjalnej edycji Sejmu Dzieci i Młodzieży (SDiM) zachęca młodych ludzi, którzy zdecydują się wziąć udział w konkursie, do przyjrzenia się bliżej postaci Prymasa Tysiąclecia oraz sięgnięcia do jego nauk. W tym roku uczestnicy zrealizują zadanie rekrutacyjne na temat: Śladami kardynała Stefana Wyszyńskiego – w poszukiwaniu drogowskazów we współczesnym świecie według wartości i ideałów Prymasa Tysiąclecia. W jaki sposób możesz wykorzystać nauki kardynała Stefana Wyszyńskiego w obecnej rzeczywistości w odniesieniu do swojego życia, do życia Twojej rodziny lub społeczności, w której mieszkasz?

Do udziału w konkursie zapraszamy dwuosobowe zespoły złożone z uczniów tej samej szkoły lub zespołu szkół. Na stronie internetowej sdim.sejm.gov.pl młodzi ludzie znajdą m.in. regulamin udziału w projekcie oraz informacje o tym, w jaki sposób należy wykonać zdanie rekrutacyjne w formie przewodnika. Zachęcamy także do śledzenia oficjalnej strony SDiM na Facebooku http://www.facebook.com/sejmdzieciimlodziezy.

Organizatorem Sejmu Dzieci i Młodzieży od 1994 roku jest Kancelaria Sejmu, a do grona współorganizatorów należą obecnie: Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.

Zapraszamy do udziału!

REJESTRACJA możliwa tylko do 6 maja do godz. 15.00

https://edukacja.ipn.gov.pl/edu/konkursy-i-projekty/sejm-dzieci-i-mlodziezy

Regulamin konkursu:

https://sdim.sejm.gov.pl/sdim_2021.nsf/page.xsp/regulamin

Przewodnik ułatwiający wykonanie zadania:

https://sdim.sejm.gov.pl/SDiM_Media_2021.nsf/files/przewodnik/%24File/przewodnik.pdf

Kontakt do koordynatora w białostockim oddziale IPN: waldemar.tyszuk@ipn.gov.pl

do góry