Nawigacja

Aktualności

Zaproszenie na rozstrzygnięcie konkursu poetyckiego ,,Historia najnowsza Polski w poezji dzieci i młodzieży” – Białystok, 28 listopada 2020

  • zaproszenie
  • plakat na strone zakończenie konkursu (1)-1

Dyrektor Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku dr hab. Piotr Kardela serdecznie zaprasza na uroczyste podsumowanie III edycji konkursu poetyckiego ,,Historia najnowsza Polski w poezji dzieci i młodzieży”.  Ze względu na obostrzenia związane z epidemią COVID-19 wydarzenie realizowane będzie on-line bez udziału publiczności.
W programie uroczystości zaplanowano ogłoszenie wyników konkursu oraz wyjątkowy montaż słowno-muzyczny w wykonaniu  Kwartetu Dworskiego (Piotr Przydworski – skrzypce; Piotr Krakowiak – skrzypce; Alicja Skwierczyńska – altówka; Grzegorz Vytlacil – wiolonczela) z towarzyszeniem solisty Bartłomieja Łochnickiego. Artyści związani z Operą
i Filharmonią Podlaską przeniosą Państwa w niezwykłą podróż w świat poezji, muzyki i historii Polski. Podczas koncertu usłyszymy nie tylko słowną interpretację wybranych narodzonych wierszy, ale także znane utwory muzyczne m.in. Wojenko, wojenko; My, pierwsza brygada; Marsz, marsz Polonia.

Transmisję wydarzenia będzie można obejrzeć 28 listopada 2020 r. o godz. 18.00. na kanale YouTube i w mediach społecznościowych Polskiego Radia Białystok.

Koncert wyemitowany zostanie również na antenie Polskiego Radia Białystok: 29 listopada 2020 r.  o godz. 18.05

Przypominamy, że tegoroczna edycja konkursu skierowana była do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego oraz dzieci i młodzieży, w szczególności pochodzenia polskiego, mieszkającej poza granicami kraju. Konkurs jest nie tylko formą popularyzacji historii Polski, ale również utrwala pamięć
o losach wielu pokoleń Polaków i ich wkład w dążenie do odzyskania wolności i niepodległości oraz budowę suwerennego państwa w latach 1918 – 1989.

Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Minister Edukacji Narodowej oraz Wojewoda Podlaski, Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Marszałek Województwa Podlaskiego, Podlaski Kurator Oświaty, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty. Patronat medialny: Radio Białystok i Ośrodek Telewizji Polskiej w Białymstoku.

 

do góry