Nawigacja

Aktualności

III. Ogólnopolski Finał Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza ps. Kima - Kraków, 16-18 listopada 2018

Przesłuchania finałowe obyły się w Filharmonii Krakowskiej i trwały od 16 do 18 listopada 2018 r. Jury przesłuchiwało uczestników w sześciu kategoriach. Podlasie reprezentowała silna grupa  wyłoniona podczas eliminacji wojewódzkich zorganizowanych w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku przez białostocki oddział IPN.

Gala finałowa festiwalu rozpoczęła się w niedzielę o godz. 18:00. Wziął w niej udział m. in. prezes IPN dr Jarosław Szarek, który wręczył laureatom dyplomy oraz nagrody.

Główną nagrodę, czyli Grand Prix, Małe Grand Prix i pierwsze miejsce w III. Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej zdobył Jakub Grzybowski z  I LO w Białymstoku.  Akompaniował mu  Mateusz Głogowski.

Maria Szehidewicz - uczennica Szkoły Podstawowej nr 52 w Białymstoku  dostała wyróżnienie w kategorii solistów 6-9 l.

Nela Zawadzka - uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Węgrowie otrzymała II miejsce w kategorii soliści 10-13 l.

W kategorii soliści 14-8 l. I miejsce zdobył Jakub Grzybowski z I Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku, III miejsce Izabela Karczewska z Hajnowskiego Domu Kultury, a wyróżnienie otrzymała Agata Daniłowicz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wasilkowie.

Na koncercie galowym uczennice z Wilna w ramach wyróżnienia zaśpiewały piosenkę ,,Taki kraj’’.  

Wszystkim dziękujemy za udział! Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

do góry