Nawigacja

Aktualności

Turniej Debat Historycznych - Białystok

Szanowni Państwo,

białostocki oddział IPN serdecznie zaprasza uczniów szkół średnich do udziału w kolejnej edycji Turnieju Debat Historycznych.

Ogólnopolski Turniej Debat Historycznych to projekt edukacyjny wykorzystujący formę debaty oksfordzkiej w edukacji historycznej. Uczniowie szkół średnich poszerzają i pogłębiają wiedzę historyczną na temat ważnych problemów związanych z historią Polski XX wieku.  

W załączeniu przesyłamy regulamin udziału w TDH. Dodatkowe informacje o projekcie (m.in. materiały szkoleniowe, przykłady tez debat historycznych) dostępne są na stronie projektu: www.pamiec.pl/debaty.

Zainteresowanych uczniów i nauczycieli z województwa podlaskiego prosimy o zgłaszanie szkół w terminie do 7 grudnia 2018 r. na adres regionalnego koordynatora projektu:

Krzysztof Jodczyk, krzysztof.jodczyk@ipn.gov.pl, tel. 85 664 57 87

Liczba zespołów uczestniczących w Turnieju jest ograniczona.

Regionalny Turniej Debat Historycznych odbędzie się po feriach zimowych w woj. podlaskim (koniec lutego - początek marca 2019), a poprzedzony będzie jednodniowymi warsztatami z wystąpień publicznych, które odbędą się w 11 i 12 grudnia 2018 r. w Białymstoku oraz wykładami historyków IPN (luty 2019).

Zwycięzca turnieju regionalnego będzie reprezentował woj. podlaskie w czerwcu 2019 r. na ogólnopolskim turnieju finałowym.

W przypadku ewentualnych pytań oraz bliższych informacji, prosimy o kontakt z koordynatorem.

do góry