Nawigacja

Aktualności

Projekt „Rytmy Pamięci” - teledyski na IPNTv

23 grudnia 2021 r. na kanale IPNTv pojawiły się 2 teledyski "Oddech i Kłamstwo" zrealizowane w ramach Projektu "Rytmy Pamięci".

Projekt edukacyjno-muzyczny „Rytmy Pamięci” to nowa inicjatywa Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Białymstoku. Tematem pierwszej edycji była Zbrodnia Katyńska, a dokładniej kłamstwo katyńskie. Głównym celem edukatorów z białostockiego IPN było wykorzystanie niekonwencjonalnych metod przekazu – jakim jest niewątpliwie utwór hiphopowy – do rozpropagowania treści historycznych wśród młodzieży. Projekt był realizowany w dwóch etapach: pierwszym z nich były warsztaty historyczne, podczas, których uczestnicy projektu usłyszeli o początkach i przebiegu sowieckiej zbrodni, ale także wysłuchali fragmentów wspomnień i korespondencji ofiar z najbliższymi. Kolejnym etapem były warsztaty językowo-rapowe prowadzone przez Piotra Maksima dostarczające młodzieży odpowiednich narzędzi i umiejętności do stworzenia tekstu hip-hopowego

Oba wideoklipy powstały dzięki współpracy Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Białymstoku z firmami R&P New Media (Oddech) oraz GrzVideos (Kłamstwo). Wraz z uczestnikami projektu i grupą rekonstruktorów pokazujemy prawdę o zbrodni, która miała nigdy nie ujrzeć światła dziennego.

Utwory "Oddech" i "Kłamstwo"

https://www.youtube.com/watch?v=wuusfS65bsk&list=PLqh0OnxCcUeRqqglcqpzC6bI9vtz2j5O4&index=1

https://www.youtube.com/watch?v=F59KXgiNzbU&list=PLqh0OnxCcUeRqqglcqpzC6bI9vtz2j5O4&index=2

  • "Rytmy Pamięci" Fot. IPN Białystok
do góry