Nawigacja

Konkursy historyczne

Finał regionalnego konkursu historycznego wiedzy o Armii Krajowej i jej poprzednikach w okresie od września 1939 r. do stycznia 1945 r. – Białystok, 6 maja 2013

Event Name Finał regionalnego konkursu historycznego wiedzy o Armii Krajowej i jej poprzednikach w okresie od września 1939 r. do stycznia 1945 r. – Białystok, 6 maja 2013
Start Date 6th May 2013 3:54pm
End Date 6th May 2013 3:54pm
Duration N/A
Description

MarcinMaciejczuk, uczeń I LO im. Adama Mickiewicza w Białymstoku został laureatem Imiejsca regionalnego „Konkursu Wiedzy o Armii Krajowej Krajowej i jejpoprzedniczkach w okresie od września 1939 do stycznia 1945 r.”, który odbyłsię 6 maja 2013 r. w białostockim oddziale IPN.

II miejscezajął Tomasz Rydelek z LO w Kolnie, zaś laureatem III miejsca został KarolPiekutowski z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w WysokiemMazowieckiem. Wszyscy laureaci otrzymali cenne nagrody – tablety – ufundowaneprzez Oddział IPN w Białymstoku. Specjalną nagrodę dyrektora białostockiego oddziałuIPN otrzymał Przemysław Porucznik, uczeń Centrum Kształcenia Zawodowego wWysokiem Mazowieckiem. Ponadto Gabriela Trojan z I LO w Białymstoku otrzymałanagrody książkowe z rąk Czesława Chocieja, wiceprezesa Zarządu Okręgu BiałystokŚwiatowego Związku Żołnierzy AK.

To jużpiąta edycja konkursu, organizowanego przez Centrum Kształcenia Zawodowego wWysokiem Mazowieckiem. W tym roku, po raz pierwszy jako współorganizator,wystąpił Oddział IPN w Białymstoku. Konkurs jest adresowany do uczniów szkółponadgimnazjalnych z województwa podlaskiego.

Honorowy Patronat nad Konkursem objęli:

- Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej wWarszawie

- Podlaski Kurator Oświaty

- Starosta Wysokomazowiecki.

 

do góry