Nawigacja

Aktualności

VII Regionalna Olimpiada Historyczna Wiedzy o Armii Krajowej, Jej Poprzedniczkach i Następczyniach – ZGŁOSZENIA DO 12 MARCA 2019

  • VII Regionalna Olimpiada Wiedzy Historyczna o Armii Krajowej, Jej Poprzedniczkach i Następczyniach

Już po raz jedenasty Instytut Pamięci Narodowej oraz Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem mają zaszczyt zaprosić młodzież podlaskich szkół ponadpodstawowych  do wzięcia udziału w konkursie, który w tym roku startuje pod nazwą VII Regionalna Olimpiada Historyczna Wiedzy o Armii Krajowej, Jej Poprzedniczkach i Następczyniach. Analogicznie do lat ubiegłych, VII Olimpiadę Honorowym Patronatem objęli Wojewoda Podlaski, Starosta Wysokomazowiecki oraz Podlaski Kurator Oświaty.

Podobnie jak w poprzednich latach, uczestnicy zmierzą się z zadaniami dotyczącymi znajomości struktur organizacyjnych oraz działalności największej organizacji Polskiego Państwa Podziemnego. Tegoroczna Olimpiada pod hasłem „Rówieśnicy Niepodległej” dedykowana jest żołnierzom podziemia urodzonym w niezwykle ważnym dla historii naszej Ojczyzny roku 1918.

W I etapie uczestnicy zmierzą się podczas pisemnych eliminacji zaplanowanych na 26 marca 2019 r. o godz. 11:00 w Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem. II etap, ustny, odbędzie się w siedzibie białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej (Warsztatowa 1A) 11 kwietnia 2019 r. o godz. 11:00.

Szczegółowych informacji udziela Urszula Gierasimiuk – urszula.gierasimiuk@ipn.gov.pl , tel. (85) 664 57 71.

Termin zgłoszeń do konkursu upływa 12 marca 2019 r. Na finalistów czekają interesujące nagrody!

do góry