Nawigacja

Aktualności

Ogólnopolski projekt edukacyjny „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku” – VII edycja (I edycja ogólnopolska)

Konkurs ma charakter otwarty i skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (klasy 7 i 8), szkół gimnazjalnych, szkół ponadpodstawowych i szkół ponadgimnazjalnych.

W konkursie mogą brać udział również zespoły uczniowskie pracujące w kategorii multimedialnej. Liczba osób w zespole nie może być większa niż 4. Liczba zespołów z danej szkoły nie jest ograniczona.

Zgłaszanie przez szkoły udziału w konkursie i warsztatach należy wysłać do 31 grudnia 2018 r.

Celem projektu jest popularyzowanie wiedzy o historii polskich Kresów Wschodnich I i II Rzeczypospolitej wśród uczniów szkół ponadpodstawowych. Jednym z najważniejszych aspektów tego projektu jest uwrażliwianie uczestników na los Polaków mieszkających za naszą obecną wschodnią granicą, kształtowanie świadomości, że nadal są oni cząstką naszej Ojczyzny.

Koordynator w Centrali IPN
Sergiusz Kazimierczuk
tel. 22 581 86 74, e-mail: sergiusz.kazimierczuk@ipn.gov.pl

ORGANIZATORZY ELIMINACJI WOJEWÓDZKICH

OBEN Białystok – Magdalena Todorczuk
tel. (85) 66 45 713, e-mail: magdalena.todorczuk@ipn.gov.pl

OBEN Gdańsk – Katarzyna Underwood
tel. (58) 669 09 01, 882 063 821, e-mail: katarzyna.underwood@ipn.gov.pl

Delegatura IPN w Bydgoszczy – dr Przemysław Wójtowicz 
tel. (52) 321 95 01, kom. 668 605 284 przemyslaw.wojtowicz@ipn.gov.pl

OBEN Kraków – Paweł Naleźniak oraz Anna Zechenter
dr Paweł Naleźniak, tel. (12) 211 70 25 pawel.nalezniak@ipn.gov.pl; Anna Zechenter, tel. (12) 211 70 24 anna.zechenter@ipn.gov.pl

OBEN Łódź – Magdalena Zapolska-Downar
tel. (42) 201 46 66, e-mail: magdalena.filip@ipn.gov.pl

OBEN Poznań – Anna Chmielewska-Metka
tel. (61) 835 69 53, e-mail: anna.chmielewska-metka@ipn.gov.pl

OBEN Rzeszów – Zenon Fajger
tel. (17) 867-30-32, e-mail: zenon.fajger@ipn.gov.pl

OBEN Szczecin — Jarosław Palicki
tel. (95) 718 28 54, e-mail: jaroslaw.palicki@ipn.gov.pl

Pliki do pobrania

do góry