Nawigacja

Aktualności

Instytut Pamięci Narodowej rusza na Litwę z prezentami dla Polaków z Wileńszczyzny – 17–19 grudnia 2018

Spotkanie z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości na „Przystanku Historia” IPN w Wilnie – 18 grudnia 2018

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia IPN przekaże prezenty najmłodszym przedstawicielom Polaków mieszkających na Wileńszczyźnie. Wśród upominków uczniowie polskich szkół znajdą wydawnictwa oraz gry planszowe, które w przystępny i radosny sposób poprowadzą ich przez najnowsze dzieje naszej Ojczyzny.

Akcja organizowana jest przy okazji okolicznościowego spotkania z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości na „Przystanku Historia” IPN w Wilnie. 18 grudnia 2018 r., o godz. 17:00, w Domu Kultury Polskiej w Wilnie (ul. Naugarduko 76) w ramach „Przystanku Historia” odbędzie się promocja albumu ,,Generał Gustaw Orlicz-Dreszer 1889–1936” z udziałem współautora dr. hab. Piotra Kardeli, dyrektora Oddziału IPN w Białymstoku. Okolicznościowemu spotkaniu z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości towarzyszyć będą wykłady:

  • ,,Różne drogi do Niepodległości” – dr hab. Krzysztof Sychowicz, naczelnik Biura Badań Historycznych IPN w Białymstoku
  • ,,Niepodległość w sztuce. Ikonografia, pieśni i piosenki, które prowadziły do Niepodległości” – dr Jarosław Schabieński, naczelnik Oddziałowego Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN w Białymstoku
  • ,,Problematyka walki o Niepodległość w zasobie Archiwum Oddziału IPN w Białymstoku” – Eugeniusz Korneluk, naczelnik Oddziałowego Archiwum IPN w Białymstoku.

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu!

do góry