Nawigacja

Aktualności

Konkurs „Nasz Region, Nasza Mała Ojczyzna – odzyskanie niepodległości 1918–1919”

W związku z przypadającą na przyszły rok rocznicą odzyskania przez Białystok oraz inne miasta wchodzące w skład późniejszego województwa białostockiego (m.in. Grodno, Augustów, Grajewo, Suwałki) Niepodległości oraz ogłoszeniem 2 sierpnia 1919 r. ustawy tymczasowej o organizacji władz administracyjnych powołującej województwo białostockie, Oddział IPN w Białymstoku ogłasza konkurs  „Nasz Region, Nasza Mała Ojczyzna – odzyskanie niepodległości 1918–1919”, do udziału w którym serdecznie Państwa zapraszamy. Konkurs w trzech grupach konkursowych:

    -  kl. IV–VI szkoły podstawowej,

    -  kl. VII–VIII szkoły podstawowej i gimnazjum

    -  szkoły ponadgimnazjalne

oraz trzech kategoriach prac:

- praca plastyczna (szkoła podstawowa klasy IV–VI)

- praca multimedialna: prezentacja, film dokumentalny - reportaż, audycja radiowa (kl. VII–VIII szkoły podstawowej i gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalne)

- praca pisemna (kl. VII–VIII szkoły podstawowej i gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalne)

dotyczy szeroko pojętej kwestii walk o odzyskanie Niepodległości w latach 1918–1919 na terenach, które później weszły w skład utworzonego województwa białostockiego. Finał konkursu zaplanowany został na 14 lutego 2019 r., tuż przed 100. rocznicą wkroczenia do Białegostoku wojsk polskich.

Regulamin konkursu znajduje się w załączniku. Osoba do kontaktu: Magdalena Dzienis-Todorczuk, adres e-mail:magdalena.todorczuk@ipn.gov.pl

Konkurs objęty jest patronatem Wojewody Podlaskiego oraz Podlaskiego Kuratora Oświaty. Serdecznie zapraszamy do udziału!

do góry