Nawigacja

Aktualności

Nowy „Kalendarz Nauczyciela” - Białystok, 11 września 2018

  • Kalendarz Nauczyciela
    Kalendarz Nauczyciela

Już po raz piaty do szkół Białegostoku i okolic trafiła oferta edukacyjna białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku w formie „Kalendarza Nauczyciela”. Niebawem zostanie rozpowszechniona w całym regionie.

Na kartach kalendarza przedstawiono informacje o procesie odzyskiwania przez Polskę niepodległości od momentu tworzenia  pierwszych polskich organizacji wojskowych, organizacji politycznych, zamachu w Sarajewie i wybuchu I wojny światowej, po najważniejsze wydarzenia związane z walką o niezależny byt Rzeczpospolitej.

Ze wstępu:

Przedstawiony w Kalendarzu wybór działań jest jedynie niewielkim wycinkiem rzeczywistej aktywności Instytutu na polu edukacyjnym. Realizując ustawowe zadania w zakresie edukacji historycznej, staramy się dotrzeć do środowisk i osób, które zajmują się tym profesjonalnie: nauczycieli, pracowników muzeów, domów kultury. Przekazując go Państwu, żywimy nadzieję, że stanie się pomocnym narzędziem w codziennej pracy, a umieszczone w nim biogramy wybranych osób zachęcą do refleksji i odkrywania naszej historii regionalnej.

Publikację w nakładzie siedmiuset egzemplarzy przygotowała: Magdalena Dzienis-Todorczuk. Kalendarz (do wyczerpania zapasów) można otrzymać w naszej siedzibie (Białystok, ul. Warsztatowa 1A). Kontakt: Magdalena.Todorczuk@ipn.gov.pl

do góry