Nawigacja

Aktualności

Wykład i wystawa z okazji Narodowego Dnia Polaków Ratujących Żydów - Białystok, 21 marca 2018

  • Zaproszenie na obchody
    Zaproszenie na obchody
  • Wiceprezes IPN dr Mateusz Szpytma podczas otwarcia wystawy „Samarytanie z Markowej” w Sejmie, 23 marca 2017 r.,Fot. M. Jurkiewicz (IPN)
    Wiceprezes IPN dr Mateusz Szpytma podczas otwarcia wystawy „Samarytanie z Markowej” w Sejmie, 23 marca 2017 r.,Fot. M. Jurkiewicz (IPN)

W dniu 21 marca 2018 r. o godz. 16.30, z okazji Narodowego Dnia Polaków Ratujących Żydów, Anna Pyżewska z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Białymstoku wygłosi wykład pt. „Polacy  z pomocą żydowskim współobywatelom w latach II wojny światowej”. Wykład towarzyszyć będzie otwarciu wystawy poświęconej rodzinie Ulmów zatytułowanej „Samarytanie z Markowej”, przygotowanej przez krakowski oddział IPN. Wernisaż odbędzie się na białostockim „Przystanku Historia” (siedziba Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego, ul. Warszawska 48). Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny!

Więcej o wystawie na stronie internetowej: https://ipn.gov.pl/pl/aktualnosci/39347,Samarytanie-z-Markowej-wystawa-o-rodzinie-Ulmow-w-Sejmie-Warszawa-23-marca-2017.html

do góry