Nawigacja

Aktualności

Eliminacje pisemne Olimpiady Historycznej „Wiedzy o Armii Krajowej, jej poprzedniczkach i następczyniach w okresie od września 1939 do 25 kwietnia 1947 roku” - Wysokie Mazowieckie, 5 kwietnia 2018

 • Otwarcie Olimpiady
  Otwarcie Olimpiady
 • Uczniowie musieli wykazać się głęboką wiedzą na temat podziemia niepodległościowego
  Uczniowie musieli wykazać się głęboką wiedzą na temat podziemia niepodległościowego
 • Uczestnicy Olimpiady
  Uczestnicy Olimpiady
 • Baner Olimpiady
  Baner Olimpiady

Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Białymstoku i Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem już po raz szósty w skali wojewódzkiej zorganizowały dla młodzieży podlaskich szkół ponadgimnazjalnych olimpiadę historyczną „Wiedzy o Armii Krajowej, jej poprzedniczkach i następczyniach w okresie od września 1939 do 25 kwietnia 1947 roku”.

Eliminacje pisemne odbyły się 5 kwietnia 2018 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem. Olimpiadę otworzył Dyrektor CKZ mgr inż. Józef Sokolik oraz Burmistrz Miasta Jarosław Siekierko. Oddział IPN w Białymstoku reprezentowała Urszula Gierasimiuk. Etap ustny zaplanowany jest na 25 kwietnia 2018 r. w siedzibie Oddziału IPN w Białymstoku przy ul. Warsztatowej 1A.

Zadaniem uczestników Olimpiady jest wykazanie się wiedzą na temat struktury, działalności, podejmowanych akcji zbrojnych, dowódców, zwycięstw i poniesionych ofiar tak przez największą organizację zbrojną polskiego podziemia w latach II wojny światowej jak i jej następczynie. W tym roku, ze względu na obchody 100–lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, Olimpiada odbywa się pod hasłem „Ponownie w walce o Niepodległą”, a pytania w większości dedykowane będą wszystkim żołnierzom podziemia niepodległościowego, którzy bój o Polskę rozpoczęli już na początku XX w.

Regulamin Olimpiady jest dostępny w formie elektronicznej na stronie: http://www.pamiec.pl/pa/edukacja/konkursy oraz na stronie Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem: http://www.ckzwm.edu.pl

Honorowy patronat nad olimpiadą sprawują: Prezes Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Wojewoda Podlaski, Starosta Wysokomazowiecki i Podlaski Kurator Oświaty. Nagrody dla Laureatów w postaci okolicznościowych monet przygotował Narodowy Bank Polski.

do góry