Nawigacja

Aktualności

IV ogólnopolski konkurs recytatorski „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück" (zgłoszenia do 2 marca 2018 drogą mailową)

  • IV ogólnopolski konkurs recytatorski „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück"
    IV ogólnopolski konkurs recytatorski „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück"

Rusza IV. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego pt. „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”. Konkurs skierowany jest do uczniów klas VII szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jest sposobem na oddanie hołdu ofiarom zamordowanym w niemieckim, nazistowskim KL Ravensbrück oraz ocalałym, byłym więźniarkom obozu. Zgłoszenia przyjmujemy do 2 marca 2018 r. drogą mailową (zgłoszenia z terenu działania Oddziału IPN w Białymstoku proszę przesyłać na adres: Urszula.Gierasimiuk@ipn.gov.pl). Regulamin, formularze zgłoszeniowe i szczegółowe informacje na stronie internetowej: http://www.pamiec.pl/pa/edukacja/konkursy/ogolnopolskie/w-kregu-poezji-lagrowej/17156,IV-ogolnopolski-konkurs-recytatorski-W-kregu-poezji-i-prozy-lagrowej-wiezniarek-.html

Przesłuchania wojewódzkie odbędą się w dniach 12–14 marca 2018 r. w siedzibie Oddziału IPN w Białymstoku przy ul. Warsztatowej 1A. Gala Finałowa odbędzie się 12 kwietnia 2018 r. w Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej. Nagrodą główną dla wszystkich finalistów - uczestników Gali Finałowej oraz ich opiekunów będzie wyjazd do Niemiec do „Miejsca Przestrogi i  Pamięci Ravensbrück” w terminie 18–21 maja 2018 r.

do góry